Waluta

             

Adres e-mail:

Hasło:

Zapomniałeś hasła?

Adres e-mail:

Hasło:

Potwierdź Hasło:

apartbookers.pl
Strona główna » Polska » Apartamenty » Szklarska Poręba

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba rekomendowana jest poprzez profesjonalny system rezerwacyjny www.apartbookers.pl jako doskonałe miejsce na narty, na snowboard, na rower, na wycieczki piesze. Noclegi w Szklarskiej Porębie, które można zarezerwować na www.apartbookers.pl to doskonała lokalizacja, komfort i atrakcyjne ceny. Niezależnie od pory roku każdy znajdzie coś dla siebie. Szklarska Poręba posiada znakomite warunki narciarskie - ogromna ilość tras zjazdowych, wyciągów gwarantuje doskonały pobyt w zimie. Ośrodek narciarstwa biegowego oferuje prawie 100 km! Okolice te obfitują w wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych. Karkonosze to niezwykły i unikatowy obszar pod względem przyrodniczym, odznaczający się wybitnymi walorami geologicznymi. Dlatego Karkonoski Park Narodowy i jego otulina posiadają certyfikat „Geoparku Krajowego” nadany przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Takie certyfikaty posiadają do tej pory tylko dwa, ciekawe pod względem geologicznym, miejsca w Polsce: Łuk Mużakowa i Góra św. Anny. Obiekty o szczególnym znaczeniu dla geologii były do tej pory wpisywane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znalazły się tam np.  Awers Rock w Australii, Droga Olbrzymów w Irlandii Północnej czy Wielki Kanion w USA. Warto odwiedzić Karkonoski Park Narodowy aby na własne oczy przekonać się o bogactwie przyrodniczym tego regionu. U podnóża Śnieżki, w malowniczo położonej miejscowości Miłków znajduje się jedna z najbardziej  nietypowych atrakcji naszego  regionu - Cyrkland. Miasteczko cyrkowe oferuje mnóstwo niezapomnianych atrakcji.
Wielbiciele zwierząt mogą spotkać się oko w oko z tygrysem bengalskim, kangurem, pytonem tygrysim, osiołkiem, kameleonem jemeńskim, legwanem wielbłądem, konikiem. Specyficzny klimat miejsca zachęca turystów do przyjazdu w przyjazne progi Zamku Czocha. Malownicze zabudowania zamku były tłem powstania filmów: Gdzie jest generał?, Wiedźmin, Legenda oraz seriali Tajemnica twierdzy szyfrów i Dwa światy (Spellbinder) oraz serialu Pierwsza Miłość.
Niewątpliwą atrakcją są Sztolnie Kowary - interesująca i bezpieczna trasa turystyczna- podziemny świat legend, tajemnic i historii związanej przez blisko 700 lat z poszukiwaniami kruszców, minerałów oraz wydobywaniem rudy żelaza, a także rudy uranowej. Jest to jedna z ponad 20 sztolni radziecko-polskich zakładów zajmujących się poszukiwaniem, pozyskiwaniem i wysyłaniem rudy uranowej do ZSRR z przeznaczeniem do wyprodukowania pierwszej radzieckiej bomby atomowej w latach 1945-47. W tym czasie działalność wydobywcza w Kowarach i okolicy była otoczona ścisłą tajemnicą. A i później dzieje tych sztolni nie były do końca jawne. Wybudowanie dla potrzeb Uzdrowiska Cieplice w sztolni komory inhalacyjnej pozwoliło na prowadzenie leczenia radonowego. Było to jedno z trzech w Europie takich inhalatoriów.
Przygotowana i oddana (29.04.2000r.) do zwiedzania trasa liczy około 1200 m chodników, komór i grot podziemnych, gdzie zgromadzono skarby Walonów oraz eksponaty związane z wydobywaniem rud uranu.
Polecamy noclegi w Szklarskiej Porębie z wyprzedzeniem na www.apartbookers.pl - portalu, który oferuje wygodną, szybką i bezpieczną rezerwację w wielu ciekawych miejscach Polski. 
 

Dlaczego warto korzystać z naszego systemu?

Trzymamy niskie ceny

Żadnych opłat rezerwacyjnych.
Żadnych ukrytych kosztów.
Noclegi w luksusowych apartamentach w dobrej cenie!
 

Wiele miejsc

Ponad 500 apartamentów: w Krakowie, Wrocławiu, Zakopanem, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, nad morzem, w górach
Wkrótce kolejne!
 

Najważniejsze miasta

Kraków,Zakopane,Wrocław,Poznań, Gdańsk,Sopot,Warszawa, w górach, nad morzem
Wkrótce kolejne!
 

Szereg udogodnień

Baza ważnych miejsc w okolicy apartamentu (muzea, teatry, kina, sklepy, parkingi itp.)
Noclegi w atrakcyjnych lokalizacjach.
 

Pomagamy turystom

Wyszukamy dla Ciebie najtańszy i najlepszy apartament.
Pomagamy już od 8.00 do 20.00
Obsługują nas bezpieczne płatności DotPay

DotPay