Waluta

             

Adres e-mail:

Hasło:

Zapomniałeś hasła?

Adres e-mail:

Hasło:

Potwierdź Hasło:

apartbookers.pl
Strona główna » Polska » Apartamenty » Władysławowo

Apartamenty we Władysławowie

Profesjonalny system rezerwacji on – line www.apartbookers.pl poleca apartamenty we Władysławowie jako dopełnienie doskonałego urlopu, krótszego czy dłuższego pobytu nad morzem. Władysławowo nazywane „letnią stolicą Polski” jest doskonałym miejscem nie tylko do wypoczynku nad morzem, na plaży albo w Bałtyku uprawiając rozmaite sporty wodne ale także ma do zaoferowania szereg atrakcji o każdej porze roku. Zespół www.apartbookers.pl przedstawia zabytki warte zwiedzenia:
Port rybacki - budowany w latach 1935 - 38, jeden z największych na Bałtyku. W 1952r. otrzymał urzędową nazwę Władysławowo, dla upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII w. na polecenie króla Władysława IV. To jednocześnie molo spacerowe i jeden z najważniejszych portów pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Pełni również funkcję żeglarskiej mariny. W porcie znajduje się także morskie przejście graniczne w turystyce żeglarskiej do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich.
W miesiącach letnich port staje się bazą dla rejsów wycieczkowych po Bałtyku.
Amatorzy wędkarstwa mogą wziąć udział w 8-godzinnych wyprawach na połów dorsza wędką. Rejsy takie organizowane są przez cały rok i gwarantują wspaniałą, niezapomnianą atmosferę i prawdziwą morską przygodę.
Izba Pamięci Portu – muzeum rybołówstwa i portu we Władysławowie. Znajduje się tam bardzo duża liczba nie publikowanych fotografii z lat 1935-1995 oraz wiele ciekawych eksponatów.
Dom Rybaka - budowany w stylu socrealistycznym w latach 1953-1957, jako hotel dla rybaków. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miejskiego. Na pierwszym piętrze obejrzeć można wystawę Rękodzieła Kaszubskiego oraz wystawę fotograficzną Władysławowo - Wczoraj i Dziś. Wieża Domu Rybaka jest doskonałym punktem orientacyjnym i widokowym na panoramę miasta, Bałtyk, Półwysep Helski oraz Zatokę Pucką. Dodatkową atrakcję stanowią okazjonalne wystawy.
Prywatne Muzeum Motyli zostało otwarte we Władysławowie w 2000r. Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie. Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego przetrwały dwie wojny światowe. Na wystawie można zapoznać się z najciekawszymi zjawiskami występującymi w świecie motyli.
Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy – tzw. „Hallerówka” - drewniany budynek z lat 20-tych, w którym gen. Haller wraz z rodziną spędzał przed wojną wakacje. Od 1990 roku można tu zwiedzić niewielką ekspozycję poświęconą generałowi i zobaczyć pamiątki po nim, pieczołowicie gromadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Hallera.
W domku obok - dawnej siedzibie adiutanta generała Hallera - Dworzańskiego, można obejrzeć jedno z ładniejszych Muzeów Przyrodniczych na Pomorzu, pokazujące unikatową florę i faunę Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Kościół pw. Wniebowzięca NMP - świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970. Obok kościoła wznosi się dzwonnica, która jest jednocześnie wspaniałym punktem widokowym na panoramę miasta. Co roku odbywają się tutaj Letnie Koncerty Organowe, mające ponad trzydziestoletnią tradycję. Biorą w nich udział wybitni soliści z kraju i z zagranicy.
Aleja Gwiazd Sportu - jedyne takie miejsce w Polsce, które możemy podziwiać od 2000 roku we Władysławowie. Co roku, podczas Festiwalu Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy - upamiętniające sylwetki znanych sportowców. Do tej pory w Alei znalazło swoje gwiazdy wiele znanych osób. Podczas festiwalu organizowane są liczne imprezy towarzyszące.
Centralny Ośrodek Sportu, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO – kompleks obiektów sportowych, położonych w pięknym miejscu nad samym morzem. W Ośrodku można znaleźć gabinety odnowy biologicznej, gabinety rehabilitacyjne, kriokomorę, gabinety masażu, solarium, salon kosmetyczny, krytą pływalnię, jacuzzi, sauny suchą i parową, hale sportowe, siłownię, night club, kawiarenkę internetową i wiele innych atrakcji.
Pomnik Generała Józefa Hallera - odsłonięty w sierpniu 1995 roku. Dwa razy w roku, w rocznice obchodów Zaślubin Polski z Morzem oraz Święta Odzyskania Niepodległości organizowane są uroczystości, podczas których składane są pod nim kwiaty. Znajduje się przy ul. Morskiej.
Pomnik Antoniego Abrahama – kaszubskiego działacza (1869 – 1923), który całe swoje życie poświęcił walce o polskość. Również pod jego pomnikiem składane są kwiaty w rocznice obchodów Zaślubin Polski z Morzem oraz Święta Odzyskania Niepodległości. Jego imieniem został nazwany skwer, na którym stoi jego pomnik (początek Alei Gwiazd Sportu).
Bulwar Nadmorski - wybudowano go dla ułatwienia dostępu do Jastrzębiej Góry. Drogę oddano do użytku w lipcu 1931 roku. Wykonana z kostki bazaltowej, pochodzącej z Wołynia, służy do dziś i podlega konserwatorowi zabytków. Turystom poleca się spacer tą trasą, gdyż po drodze napotkać mogą wiele niepowtarzalnych widoków i ciekawych miejsc.
Domy o konstrukcji szkieletowej z XIX w. w Karwi - pozostałości minionego wieku. Domy te zostały prawdopodobnie wybudowane przez Holendrów w 1900 r.
Rezerwat florystyczny „Bielawskie Błota” – leżący na południe od Karwi, obfitujący w unikatową roślinność, m.in. znajdującego się pod ochroną moroszka białego oraz bogactwo zwierzyny, w szczególności ptaków.
Zabytkowa chata z XVIII wieku, drewniana wieża widokowa usytuowana w lesie na wysokości cmentarza, skąd rozpościera się widok na Bielawskie Błota i Ziemię Pucką oraz naturalne źródło wybijające w zachodniej części Kępy Ostrowskiej.
Obelisk „Gwiazda Północy” w Jastrzębiej Górze - wyznaczający określone w 2000 roku, w wyniku pomiarów geodezyjnych, miejsce najdalej wysunięte na północ Polski - 54o50'11".
Obelisk upamiętniający wyratowanie z morskich odmętów króla Zygmunta III Wazę (Jastrzębia Góra) po nieudanej wyprawie do Szwecji. Na kuli wieńczącej obelisk usadowiony został wzbijający się do lotu orzeł - symbol Polski rozpoczynającej działalność zagospodarowywania dziewiczych terenów nad Bałtykiem.
Wąwóz Lisi Jar w Jastrzębiej Górze - kiedyś miał około 10 km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczną jego część. Lisi Jar stanowi rozcięcie erozyjne pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą o głębokości 50 metrów i stromych zboczach porośniętych bukowym lasem. Pośród wiekowych, bo ponad 100 letnich buków spotkać możemy pojedyncze okazy innych drzew oraz bogate runo leśne.
Latarnia morska im. Stefana Żeromskiego w Rozewiu, w 1972 roku wpisana do rejestru zabytków. Składa się z dwóch części: pierwszej - murowanej, mającej kształt szerokiego, ściętego stożka oraz z drugiej, stojącej na niej - metalowej. Jej blaski świetlne następują co 3 sekundy i widoczne są z odległości 23,4 mil morskich. Światełko to do dnia dzisiejszego ostrzega marynarzy o kryjących się w głębinach niebezpiecznych skałach i przybrzeżnych mieliznach.
Muzeum Latarnictwa Morskiego mieszczące się w budynku latarni w Rozewiu. Znajduje się w nim stała ekspozycja prezentujące ewolucję latarni morskich od czasów starożytnych do dzisiaj, modele kilku polskich latarni i ich rozmieszczenie oraz wiele innych cennych eksponatów.
Izba Pamięci Stefana Żeromskiego, znajdująca się w latarni w Rozewiu. Podobno właśnie tutaj Stefan Żeromski napisał „Wiatr od morza”. Na skwerze przy latarni usytuowane jest popiersie pisarza.
Wąwóz Chłapowski, zwany przez Kaszubów "Rudnikiem". Dolina Chłapowska to rezerwat zajmujący 24,83 ha powierzchni. Warto zatrzymać się tutaj i zejść 250 metrowym parowem do plaży. Spacerując malowniczą doliną możemy podziwiać piękno nienaruszonej przyrody oraz unikatowe okazy fauny i flory. Na całej długości wąwozu są wytyczone ścieżki z pięknie wkomponowanymi ławeczkami, kładkami, poręczami i schodkami ułatwiającymi spacer, zaś przepiękny widok klifowego brzegu, zwieńczonego latarnią w Rozewiu, będzie nagrodą za trud wędrówki.
W pełni wyposażone apartamenty we Władysławowie, które można zarezerwować dzięki portalowi www.apartbookers.pl, stanowią doskonałą alternatywę dla pensjonatów, kwater prywatnych czy hoteli gwarantując komfort i doskonałą lokalizację za atrakcyjną cenę.

SUPERIOR (Sea View)

SUPERIOR (Sea View)

(8 rezerwacji)

 ocena na podstawie 2 opinii
dodaj do obserwowanych
Z PRZYJEMNOSCIA PREZENTUJEMY...
...SUPERIOR - NAJLADNIEJSZY APARTAMENT Z ...
Liczba osób
max 4
Cena od
220 PLN / ap.
Piętro
2
 

Cetniewo
Więcej informacji
Zofia - Władysławowo

Zofia - Władysławowo

(9 rezerwacji)

 ocena na podstawie 1 opinii
dodaj do obserwowanych
Apartament PRZY PLAŻY (50 m) znajduje się na I-szym piętrze w nowo zbudowanym kompleksie apartamentowym we Władysławowie 50m od pięknej ...
Liczba osób
max 4
Cena od
200 PLN / ap.
Piętro
1
 

Cetniewo
Więcej informacji


 
 

Dlaczego warto korzystać z naszego systemu?

Trzymamy niskie ceny

Żadnych opłat rezerwacyjnych.
Żadnych ukrytych kosztów.
Noclegi w luksusowych apartamentach w dobrej cenie!
 

Wiele miejsc

Ponad 500 apartamentów: w Krakowie, Wrocławiu, Zakopanem, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, nad morzem, w górach
Wkrótce kolejne!
 

Najważniejsze miasta

Kraków,Zakopane,Wrocław,Poznań, Gdańsk,Sopot,Warszawa, w górach, nad morzem
Wkrótce kolejne!
 

Szereg udogodnień

Baza ważnych miejsc w okolicy apartamentu (muzea, teatry, kina, sklepy, parkingi itp.)
Noclegi w atrakcyjnych lokalizacjach.
 

Pomagamy turystom

Wyszukamy dla Ciebie najtańszy i najlepszy apartament.
Pomagamy już od 8.00 do 20.00
Obsługują nas bezpieczne płatności DotPay

DotPay