Waluta

             

Adres e-mail:

Hasło:

Zapomniałeś hasła?

Adres e-mail:

Hasło:

Potwierdź Hasło:

apartbookers.pl

Poznań

Poznań to jedno z najbardziej znaczących miast w historii Polski. Swoimi początkami sięga przełomu VIII i IX w. Jego nazwa, po raz pierwszy odnotowana w 970r., najprawdopodobniej pochodzi od imienia właściciela bądĽ założyciela osady, Poznana. W 2003 r. Poznań obchodził 750 – lecie nadania praw miejskich.

Poznań to nowoczesne miasto położone w środkowej części Pojezierza Wielkopolskiego nad Wartą z ponad tysiącletnią tradycją związaną z początkami państwowości polskiej. Bogatą historię miasta odzwierciedlają wysokiej klasy zabytki zlokalizowane m.in. na Trakcie Królewsko – Cesarskim, w tym wizytówka Miasta – renesansowy ratusz, który dominuje nad Starym Rynkiem. Legendarne koziołki z ratuszowej wieży przyciągają na Stary Rynek tysiące turystów. Atmosferę Starego Rynku szczególnie warto poznać wieczorem, kiedy zapełniają się okoliczne kawiarnie i puby, w podświetlony ratusz i fontanny pokazują swoje nocne oblicze.

Poznań to także prężne centrum ekonomiczne, stolica polskiego handlu, ważny ośrodek kulturalny i naukowy, przyciągający tysiące gości z kraju i zagranicy głównie za sprawą Międzynarodowych Targów Poznańskich, a także silny ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. Na 26 uczelniach kształci się ok. 130 tyś. studentów. Maja oni ogromny wpływ na życie miasta, zapełniają wieczorami liczne puby, kafejki i kluby. Chętnie korzystają z bogatej oferty kulturalnej Poznania, na którą składają się koncerty, happeningi, wystawy w muzeach i galeriach, spektakle, prezentacje i festyny. Do szczególnie barwnych imprez należą organizowane 11 listopada Dni Świętomarcinkowskie. Ich tradycja sięga czasów średniowieczna. Miasto jest łatwo dostępne z różnych rejonów Polski i Europy za sprawą dróg, linii kolejowych i portu lotniczego Ławica. Tylko w Poznaniu spróbujesz regionalnego smakołyku – rogali świętomarcinkowskich, wypiekanych z okazji dnia św. Marcina.

Poznań i Gniezno, gdzie powstała pierwsza stolica Polski, to dwa miasta połączone turystyczną trasą, drogą Piastowską; do najważniejszych okolic należy region jeziora Lednickiego który przypomina o założycielach kraju z IX i X wieku. To tam pierwsi władcy Bolesław Chrobry i jego Ojciec Mieszko I ufundowali Katedrę św. Piotra i Pawła. Pierwsza Katedra zbudowana była w stylu romańskim ale do dzisiejszych czasów zmieniła się wiele razy aż uzyskała w większości swój gotycki charakter. Obok sławnej katedry na uwagę zasługuje również XVI wieczny ratusz na rynku starego miasta, otoczony starymi kolorowymi kamieniczkami odrestaurowanymi po II wojnie światowej. Nieopodal rynku znajduje się ul. Gołębia wraz z jednym ze wspaniałych przykładów barokowych kościołów w Polsce. Wszystko to dowodzi, że na zwiedzanie miasta trzeba poświecić kilka dni!Zobacz apartamenty dostępne w naszej ofercie::

Kryteria wyszukiwania

Data przyjazdu

  

Data wyjazdu

  

Liczba osób

Waluta


Udoskonal wyszukiwanie
Rodzaj obiektu
Wszystkie
1 pokój
2 pokoje
3 pokoje
4 pokoje
Studio
Dom
Dzielnica
Stare Miasto
Nowe Miasto
Grunwald
Jeżyce
Wilda

Dlaczego warto korzystać z naszego systemu?

Trzymamy niskie ceny

Żadnych opłat rezerwacyjnych.
Żadnych ukrytych kosztów.
Noclegi w luksusowych apartamentach w dobrej cenie!
 

Wiele miejsc

Ponad 500 apartamentów: w Krakowie, Wrocławiu, Zakopanem, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, nad morzem, w górach
Wkrótce kolejne!
 

Najważniejsze miasta

Kraków,Zakopane,Wrocław,Poznań, Gdańsk,Sopot,Warszawa, w górach, nad morzem
Wkrótce kolejne!
 

Szereg udogodnień

Baza ważnych miejsc w okolicy apartamentu (muzea, teatry, kina, sklepy, parkingi itp.)
Noclegi w atrakcyjnych lokalizacjach.
 

Pomagamy turystom

Wyszukamy dla Ciebie najtańszy i najlepszy apartament.
Pomagamy już od 8.00 do 20.00
Obsługują nas bezpieczne płatności DotPay

DotPay