Waluta

             

Adres e-mail:

Hasło:

Zapomniałeś hasła?

Adres e-mail:

Hasło:

Potwierdź Hasło:

apartbookers.pl

W Górach

BIESZCZADY

Zajmują południowo-wschodnią cześć polskich Karpat, stanowiąc 6% jej powierzchni. To rozległy teren gdzie z łatwością uda oderwać się od cywilizacji i znaleĽć blisko natury. Teren Bieszczad to równiny z płaskowyżami Kotliny Sandomierskiej, Pogórza Karpackiego oraz górami Beskidu Niskiego i Roztocza. Ze względu na rozpiętość wysokości terenu (130m n.p.m. w dolinie Wisły do 1300 m n.p.m.) występuje duże zróżnicowanie klimatyczne. W całym regionie działają dwa parki narodowe: bieszczadzki i magurski; ponad 20 rezerwatów przyrody, parki krajobrazowe (m.in. Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego, Park Krajobrazowy Doliny Sanu).
Bieszczadzki Park Narodowy wpisano na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego (UNESCO).

Uwarunkowania historyczne i geograficzne Podkarpacia powodowały mieszanie się cywilizacji wschodu i zachodu. Warte obejrzenia zabytki to przede wszystkim cerkwie i kościoły, szyby naftowe w skansenie w Bóbrce, grodzisko w Trzcinicy zwane Karpacką Troją, synagogi i cmentarze żydowskie tłumnie odwiedzane co roku przez chasydów a także pozostałości osiedli Łemków.

TATRY

Tatry są częścią pasma górskiego Karpat Zachodnich w całości objętego ochroną przez Tatrzański Park Narodowy, który jest równocześnie specjalnym obszarem ochrony siedlisk ptaków. Powierzchnia Tatr to 785 km2 . Tatrzański Park Narodowy odwiedza corocznie ok 3 mln turystów.

Tatry podzieli można na Zachodnie (Czerwone Wierchy), Wschodnie : Bielskie (Hawrań) i Wysokie (Gerlach) . Granicę pomiędzy Tatrami Zachodnimi a Wschodnimi stanowi przełęcz Liliowe i Dolina Suchej Wody.

Nazwa Tatry pochodzi prawdopodobnie od słowiańskich słów używanych na określenie skał, głazów. Nazwa została zapisana pod koniec XI w. w 1086r. W przywileju cesarza Henryka III a w obecnym brzmieniu w 1255r. W Kodeksie Dyplomatycznym Małopolski.

Pierwszy przewodnik po Tatrach wydany został w 1860r. przez Walerego Eljasza. Kilka lat póĽniej zawiązane zostało Towarzystwo Tatrzańskie, które za główne zadanie postawiło sobie upowszechnianie turystyki. Towarzystwo przyczyniło się do budowy szlaków i schronisk (Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów).

SUDETY

To łańcuch górski w południowo-zachodniej Polsce. Podstawowy podział to: Sudety Zachodnie, z wymienionym najwyższym szczytem Śnieżka (1602 m n.p.m.), w Karkonoszach, ¦rodkowe (z najwyższym szczytem Orlica 1115 m n.p.m. w Górach Orlickich), Wschodnie ze Śnieżnikiem (1492 m n.p.m.) w Masywie Śnieżnika.
Warto wspomnieć również o najstarszych w Polsce Górach Sowich; unikatowych na skalę europejską Górach Stołowych oraz najzimniejszym miejscu w naszym kraju w Górach Izerskich. Charakterystyczne dla Sudetów są spłaszczone szczyty, strome zbocza. Warta obejrzenia jest także Kotlina Kłodzka – największa kotlina w Polsce.
Pochodzenie nazwy Sudety wywodzi się prawdopodobnie z celtyckiego a po raz pierwszy nazwa została użyta we Wstępie do geografii autorstwa Klaudiusza Ptolemeusza, który nazwał tę część gór Sudeti Montes.

W Sudetach, poza szlakami wędrówek pieszych, jest wiele interesujących miejsc do zwiedzania: sanktuaria (Krzeszów, Bardo), zamki (Bolków, Książ), sztolnie (Kowary), Jaskinia Niedźwiedzia (Kletno). To region szczególnie polecany jako znakomite miejsce turystyki rowerowej i narciarskiej, zarówno zjazdowej jak i snowboardowej. W Jakuszycach, w Górach Izerskich, są bardzo dobrze przygotowane trasy do jazdy na biegówkach. W XIX w. powstały i funkcjonują do dzisiaj uzdrowiska sudeckie w Lądku, Cieplicach, Świeradowie.Zobacz apartamenty dostępne w naszej ofercie::

Kryteria wyszukiwania

Data przyjazdu

  

Data wyjazdu

  

Liczba osób

Waluta


Udoskonal wyszukiwanie
Rodzaj obiektu
Wszystkie
1 pokój
2 pokoje
3 pokoje
4 pokoje
Studio
Dom
Dzielnica
Krynica Zdrój
Zakopane
Ustroń
Wisła
Zawoja
Karpacz
Międzybrodzie Bialskie
Świeradów Zdrój
Szczyrk

Dlaczego warto korzystać z naszego systemu?

Trzymamy niskie ceny

Żadnych opłat rezerwacyjnych.
Żadnych ukrytych kosztów.
Noclegi w luksusowych apartamentach w dobrej cenie!
 

Wiele miejsc

Ponad 500 apartamentów: w Krakowie, Wrocławiu, Zakopanem, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, nad morzem, w górach
Wkrótce kolejne!
 

Najważniejsze miasta

Kraków,Zakopane,Wrocław,Poznań, Gdańsk,Sopot,Warszawa, w górach, nad morzem
Wkrótce kolejne!
 

Szereg udogodnień

Baza ważnych miejsc w okolicy apartamentu (muzea, teatry, kina, sklepy, parkingi itp.)
Noclegi w atrakcyjnych lokalizacjach.
 

Pomagamy turystom

Wyszukamy dla Ciebie najtańszy i najlepszy apartament.
Pomagamy już od 8.00 do 20.00
Obsługują nas bezpieczne płatności DotPay

DotPay