Waluta

             

Adres e-mail:

Hasło:

Zapomniałeś hasła?

Adres e-mail:

Hasło:

Potwierdź Hasło:

apartbookers.pl

W Krynicy Zdrój, Krynicy Górskiej

Krynica-Zdrój nieformalnie nazywana Krynicą Górską, uznawana jest za perłę polskich uzdrowisk. To miasto w Beskidzie Sądeckim liczące ok. 12 tys. mieszkańców, otoczone wzgórzami Krzyżowej, Jasiennika - i najbardziej wszystkim znanej - Góry Parkowej.

Historia miasta sięga 1547 r. kiedy to Danek z Miastka założył wieś Krzenycze. Od 1793r., po wykupieniu ziemi przez austriackiego urzędnika, powstawały tu pierwsze domy zdrojowe z wygodnymi apartamentami. Rozkwit miasta dzięki rozwojowi działalności uzdrowiskowej nastąpił po 1856r. i zawdzięczać go należy działaniom prof. Józefa Dietla. Neorenesansowy Stary Dom Zdrojowy z 1889r. (pijalnia „Mieczysław”), z tego okresu, po remoncie w 2007r., został ponownie otwarty.
Początek XX w. to okres prosperity uzdrowiska: powstały zarówno pensjonaty, apartamenty oraz dzięki badaniom prof. Rudolfa Zuber - pijalnie wód (najstarsza to „Słotwinka z 1806r.). W 1911r. Krynica -Zdrój uzyskała prawa miejskie, w tym samym roku doprowadzono linię kolejową (istniejącą do dzisiaj). Dzięki kolei ziemno-liniowej na Górę Parkową i uruchomionej kilka lat temu kolejce gondolowej na Jaworzynę Krynica-Zdrój stała się znanym ośrodkiem narciarskim.

Krynica-Zdrój od wielu lat jest miejscem spotkań kultury i ekonomii. Dorocznie, od 1967r., organizowany jest Europejski Festiwal Opery i Operetki. Odbywa się on na przełomie sierpnia i września przyciągając zarówno wielu artystów (teatrów muzycznych, teatrów rozrywki, pantomimy) jak i widzów. We wrześniu natomiast (od 1990r.) spotykają się na Forum Ekonomicznym politycy i przedsiębiorcy z Europy i krajów arabskich.

Krynica-Zdrój jest również jednym z większych ośrodków sportów zimowych – leży na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Wspomnieć tutaj należy przede wszystkim o Jaworzynie z gondolową koleją oraz o pobliskim ośrodku Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla z najdłuższym wyciągiem krzesełkowym w Polsce.
Dyscyplinami sportu królującą w Krynicy-Zdroju są hokej na lodzie i saneczkarstwo. Od 1928r. istnieje klub hokejowy KTH a w 1931r. właśnie tutaj rozegrane zostały Hokejowe Mistrzostwa Świata natomiast w 1929r., na istniejącym wówczas torze saneczkowym na Górze Parkowej, rozegrane zostały mistrzostwa Polski i Europy w saneczkarstwie. W 2008r. rozpoczęła się budowa nowego toru saneczkowego, którego oddanie zaplanowane jest na listopad 2010r.Zobacz apartamenty dostępne w naszej ofercie::

Kryteria wyszukiwania

Data przyjazdu

  

Data wyjazdu

  

Liczba osób

Waluta


Udoskonal wyszukiwanie
Rodzaj obiektu
Wszystkie
1 pokój
2 pokoje
3 pokoje
4 pokoje
Studio
Dom
Dzielnica
Centrum

Dlaczego warto korzystać z naszego systemu?

Trzymamy niskie ceny

Żadnych opłat rezerwacyjnych.
Żadnych ukrytych kosztów.
Noclegi w luksusowych apartamentach w dobrej cenie!
 

Wiele miejsc

Ponad 500 apartamentów: w Krakowie, Wrocławiu, Zakopanem, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, nad morzem, w górach
Wkrótce kolejne!
 

Najważniejsze miasta

Kraków,Zakopane,Wrocław,Poznań, Gdańsk,Sopot,Warszawa, w górach, nad morzem
Wkrótce kolejne!
 

Szereg udogodnień

Baza ważnych miejsc w okolicy apartamentu (muzea, teatry, kina, sklepy, parkingi itp.)
Noclegi w atrakcyjnych lokalizacjach.
 

Pomagamy turystom

Wyszukamy dla Ciebie najtańszy i najlepszy apartament.
Pomagamy już od 8.00 do 20.00
Obsługują nas bezpieczne płatności DotPay

DotPay